Dizajn
Stilska ikona in oblikovalec telesa
Stitz by Wilkhahn
6/18/2014, 12:29 PMDizajn
Kaj tako genialnega je na napravi Stitz, da tako učinkovito sprosti telo, obenem pa ga obdrži aktivnega? Gre za edinstveno originalno različico nove vrste pohištva, ki omogoča kombinacijo stanja in sedenja.
Nagibni stolček Stitz 2 by Wilkhahn, predstavljen leta 1991 kot naslednik modela “Ulmer Pullmer” iz leta 1970, poraja povsem svoj način gibanja. Ne gre niti za stanje niti za sedenje, temveč za prehajanje med številnimi vmesnimi položaji in držami.
Stitz učinkovito in na enostaven način odgovarja na kompleksne izzive ergonomije, vezane na vzpostavljanje ravnotežja med koncentracijo in gibanjem. Naj bo v pisarni, studiu ali med izvajanjem kirurških posegov – “tretja noga” nudi idealno podporo vsakomur, ki ne želi nujno stati, nikakor pa noče sedeti.
Rezultati študije Centra zdravja kölnske Univerze za šport potrjujejo, da Stitz učinkovito spodbudi delovanje presnove, izboljšuje občutek za ravnotežje in daje mišicam ravno pravo mero dela, da jih pri tem ne preobremenjuje.
Intuitivno rokovanje in vrhunska kakovostTa enonožni kos pohištva ni namenjen sedenju, temveč temu, da nudi naslon. Na okroglo sedalo je mogoče s katerekoli strani udobno sesti, skupaj z intuitivnim nastavljanjem višine pa se spreminja tudi kot podpore. Podstavek je napolnjen s finim kremenčevim peskom, zato ne glede na nagibni kot nikdar ne pade po tleh. Kolut pod sedalom omogoča s pomočjo vgrajenega plinskega dvižnega sistema neskončno število nastavitev višine podpore.
Podstavek na drugem koncu okvirja je izdelan iz črnega elastomera in polnjen s kremenčevim peskom. Podobno kot podstavek je sedalo izdelano iz črnega poliamida. Sedalni vložek je na voljo v naravno povoskani pluti, prekriti z reliefnim usnjem ali s tkanino. Trpežni in strukturno obarvani črni materiali zagotavljajo, da je tudi na koncu zelo dolge življenjske dobe skoraj nemogoče zaznati kakršnekoli praske ali odrgnine.
Foto: Archiproducts.com
Nazaj na vrh